Seznamte se – David, kvadruplegik

Komunikační tabulkaDavid je kvadruplegik – má ochrnuté celé tělo včetně mluvidel, proto není schopný se verbálně vyjadřovat. Jeho inteligence je však zcela zachována. Komunikace s okolím je vlivem těžkého handicapu velice obtížná, ale přesto existuje několik způsobů, jak se lze s Davidem domluvit.

Možnosti komunikace s Davidem

  • vylučovací metodou, tzn. na otázky ano – ne přikývne hlavou
  • pomocí komunikační tabulky, kdy skládá slova z jednotlivých písmen přikývnutím hlavy za asistence druhé osoby
  • pomocí počítače a speciálního programu, který ovládá pomocí jednoho velkého tlačítka které stlačuje pohybem hlavy do strany, tak skládá písmena do slov a vět.

O Davidovi

Davidovi je 33 let. Žije převážně v Ústavu sociální péče ( nyní domov „Mladá“) v Milovicích u Nymburka a v rámci možností dojíždí domů, do bydliště svých rodičů na Radlík u Jílového. Fyzické možnosti rodičů jsou omezené, neboť jeho otec je po centrální mozkové příhodě již 19 let také těžce tělesně postižený.
David je velice cílevědomý a optimistický bojovník a snaží se sám vlastními silami zlepšovat svůj život a omezovat svoji závislost na okolí. To však v rámci ústavní péče a s možnostmi jeho i rodiny významněji nelze.

Kvadruplegik David JanečekDavid je hodně vnímavý a citlivý člověk, který přestože žije převážnou část života v ústavu, miluje svoji rodinu a je s ní spojen silnou citovou vazbou.
Má rád přírodu. Je šťastný, když mu někdo umožní např. návštěvu lesa. Rád je ale i ve společnosti, kam se však dostane velmi málo Velice rád by cestoval a poznával nová místa. Je společenský a komunikativní.

Životní cíle a sny Davida

Davidovým snem a cílem je žít samostatný život s milovanou ženou.
Jeho největší zálibou je hudba. Jeho hudební vývoj začínal u dechovky přes folk a country a postoupil až k rockové muzice. Nejraději však poslouchá jazz a blues, jmenovitě B.B. Kinga a E.Claptona. Koncertu E.Claptona v Sazka aréně se zúčastnil v r. 2006 a BB. Kinga v r. 2009. Zanechaly v něm hluboké zážitky.

David dojížděl 2 roky 1x týdně z Milovic do Základní školy v Poděbradech, kde se vzdělával v rámci tzv. „Kurzu pro doplnění základů vzdělání“. Důraz byl kladen na čtení a psaní pomocí PC, které jsou klíčové pro zlepšení jeho komunikačních schopností. Školní docházku již ukončil a v současné době je odkázán pouze na omezené možnosti Domova a svůj počítač, připojený k internetu, který je jeho jedinou zábavou a možností sebevzdělávání a získávání informací.

Máte-li zájem kontaktovat Davida, můžete na emailové adrese ddjanecek@seznam.cz

Kontakt
Registrováno pod č.j. K/1-1/67468/07/R.
IČO: 28556232
Sídlo: Ke hřišti 131 Radlík,
254 01 Jílové u Prahy
e-mail OS: zdenekjanecek@iex.cz
e-mail Davida: ddjanecek@seznam.cz
tel.: 602 964 571
Č.ú.: UniCredit Bank Czech Republic 1002190236/2700
Najdete nás i na Facebooku
Občanské sdružení "Na pomoc Davidovi" má již prezentaci i na Facebooku.
Můžete Davida podpořit i tam.
Pomozte i Vanesce

Malá Vaneska bojuje s nemocí motýlích křídel. Pomozte i jí...
WWW: www.nemocmotylichkridel.cz
Facebook: www.facebook.com/
nemocmotylichkridel.cz

Děkujeme...